ه گزارش شرکت pcworld دو شرگت گوگل و موتورولا آگوست سال گذشته برای نخستین بار اعلام کردند که توافقات لازم برای واگذاری مرکز تولیدکننده تلفن‌های همراه موتورولا موسوم به Motorola Mobility به گوگل با قیمت ۵/۱۲ میلیارد دلار صورت گرفته است.

به گزارش همکاران سیستم، “جنیفر اریکسون” سخنگوی شرکت موتورولا روز گذشته در این خصوص توضیح داد: «از اینکه قرارداد فی‌مابین در تمامی مراکز قضایی تاییده گرفته است بسیار خرسندیم. پیش‌بینی می‌کنیم که طی چند هفته آتی این قرارداد نهایی شود». یکی از سخنگویان شرکت گوگل نیز تایید کرد که این قرارداد روز شنبه تکمیل شده است و طی چند هفته آتی بسته خواهد شد.

مرکز Motorola Mobility هم‌اکنون به تولید و عرضه گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید گوگل می‌پردازد. بسته شدن این قرارداد بین دو شرکت یاد شده به این معنی خواهد بود که از این پس گوگل مرکز سخت‌افزاری نیز برای فعالیت‌های خود در اختیار خواهد داشت و از این طریق خواهد توانست بیش از گذشته به توسعه سیستم‌عامل اندروید بپردازد.

گوگل همچنین کنترل حق‌امتیازها و مجوزهای صادر شده به نام موتورولا را نیز در اختیار خواهد داشت. مرکز Motorola Mobility ادعا می‌کند که هم‌اکنون بیش از ۲۴ هزار مجوز و حق‌امتیاز را به نام خود ثبت کرده است.

دیدگاه کاربران