در شرایط اقتصادی و وضع کنونی شاید اکثر مردم به دنبال گوشی های هوشمند ارزان قیت باشند. اپل همواره جزو برند های لوکس دنیای موبایل محسوب می شده است اما به نظر آقای استوارت هیو (Stuart Hughes) این برند نیاز دارد کمی شیک تر گردد. آقای هیو یکی از جواهرفروش های معروف لیورپول انگلیس است. او که در کارنامه کاری خود آیفون ۴ از جنس الماس ، Macbook Air پلاتینیومی و آیپد ۲ طلایی را میبیند این بار روی به آخرین گوشی اپل آورده است و آیفون ۵ را در لباسی از طلا و الماس پوشانده است ، که به عبارتی آن را گرانترین گوشی هوشمند دنیا بدل می کند.

بر طبق گفته طراحان ساخت این گوشی ۹ هفته کاری وقت برده است و تمامی مراحل با دست انجام گرفته است. قاب بیرونی از طلای ۲۴ عیار تهیه شده است در حالیکه به جای کلید از الماس مشکی رنگ ۲۶ قیراطی بهره برده شده است. 

در مجموع برای پوشش این وسیله از ۶۰۰ سنگ قیمتی استفاده شده است. ۵۳ سنگ از این مقدار در لوگوی اپل پشت جای گرفته اند. این گوشی به شدت خاص و سفارشی توسط فردی چینی که صاحب الماس ۲۶ قیراطی بوده ، سفارش داده شده است.

قیمت تقریبی این مدل خاص ۱۰ میلیون پوند برآورد شده است ( چیزی در حدود ۵۴ میلیارد تومان) ، اما مدل های دیگری نیز عرضه شده که با قیمت کمتر و عاقلانه تری در حدود ۳۳ هزار دلار ( چیزی در حدود ۱۱۵ میلیون تومان) هستند. این مدل های مختلف نیز از طلا ساخته شده اند.