شرکت HTC ، امروز ترازنامه مالی خود در سه ماهه اول سال مالی منتهی به ۳۱ مارس ۲۰۱۵ را اعلام کرد. ارقام و اعداد قابل توجه در این گزارش به صورت زیر بوده است:
– درآمد سه ماهه ۴۱.۵ میلیارد دلار، ۲۵% رشد نسبت به سال گذشته داشته است.

– حاشیه سود خالص سه ماهه پس از کسر مالیات ۰.۳۶میلیارد دلار، معادل ۰.۴۳ دلار به ازای هر سهم بوده است.

– حاشیه سود ناخالص نوزده و هفت دهم درصد و حاشیه سود عملیاتی پنج صدم درصد بوده است.

اچ‌تی‌سی در حالی وارد دوره پرسود دیگری برای سه ماهه نخست ۲۰۱۵ شد که نسبت به دوره مشابه سال قبل با افزایش ۲۵ درصدی درآمد یعنی ۴۱.۵ دلار، روبرو بوده است. سود به ازای هر سهم نیز شاهد جهش نسبت به سه ماهه نخست سال ۲۰۱۴ بوده و به ۰.۴۳ دلار به ازای هر سهم رسیده است.

شرکت اچ‌تی‌سی

سبد محصولات مختلف و متنوع برای بازارهای مختلف و فعالیت های بازاریابی هدفمند اچ‌تی‌سی را قادر ساخت تا به رشد خود در سه ماهه اول سال ۲۰۱۵ ادامه داده و قلمرو بازار محصولات خود را گسترش دهد. ایالات متحده شاهد قوی ترین رشد محصولات اچ‌تی‌سی از سال ۲۰۱۱ بوده، در حالیکه بازارهای اروپا و خاورمیانه شاهد شتاب مستمر خانواده پرچمدار اچ‌تی‌سی وان و خانواده اچ‌تی‌سی دیزایر بوده­ اند. از برجسته ترین دستاوردها در آسیا می­توان به بدست آوردن سهم بازار در تایوان با نفوذ عالی در بخش گوشی های میان قیمت، در کنار شتاب مستمر در بخش گوشی های رده بالا و همچنین رسیدن به موفقیت در بازار هدف در هند اشاره کرد.
گوشی پرچمدار اچ‌تی‌سی، HTC One M9، در کنگره جهانی موبایل رونمایی و با تحسین فراوان و حمایت توزیع کننده ها روبرو شد، در حالیکه HTC One M9+ با صفحه نمایشی بزرگتر پا به بازارهای نوظهور معینی در اوایل آوریل گذاشت. همچنین، کنگره جهانی موبایل برای اچ‌تی‌سی محلی بود که با اولین ردیاب سلامت اندام خود، HTC Grip™ ، شاهد اولین تاخت و تاز خود به سمت بازار سلامت و تناسب اندام باشد، و این نخستین محصول از همکاری ما با Under Armour ،برند پیشتاز ورزشی، با هدف قدرتمندسازی ورزشکاران و ارائه یک شیوه زندگی سالم بود. بعلاوه، اچ‌تی‌سی همکاری خود با Valve در توسعه پیشرفته ترین و همه جانبه ترین پلت فرم واقعیت مجازی، HTC Vive™، را اعلام کرد که با استقبال بی‌نظیری در نمایشگاه روبرو شد و جوایز و افتخارات زیادی را از آن خود کرد. Grip و Vive نماینده گام­های بعدی اچ‌تی‌سی در ایجاد تنوع در فضای سبک زندگی متصل محسوب می­شوند، استراتژی ای که اهرم نقاط قوت اچ‌تی‌سی در یکپارچه سازی طراحی بی نقص و تکنولوژی به منظور فراهم کردن دسترسی مشتریان اچ‌تی‌سی به حوزه محصولات جدید و مسیر درآمدی تازه به حساب می­آید.
برای به رسمیت شناختن اهمیت استراتژیک دستگاه­های هوشمند متصل در آینده اچ‌تی‌سی، هیأت مدیره اچ‌تی‌سی تصمیم گرفت تا در مدیریت شرکت تا پایان سه ماهه اول ۲۰۱۵ تغییراتی ایجاد کند و در این راستا Cher Wang، رئیس هیأت مدیره و یکی از مؤسسان اچ‌تی‌سی را به سمت مدیر عامل اجرایی منسوب کرد. Peter Chou به عنوان مدیر آزمایشگاه­های آینده اچ‌تی‌سی منسوب شد. اقدامی که وی را قادر می­سازد تا بر حوزه­های محصولات جدید تمرکز نماید که به ایجاد شریانهای درآمد تازه و نفوذ برند وسیعتری به منظور پیشرفت اچ‌تی‌سی کمک خواهد کرد.

Cher Wang، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل اجرایی اچ‌تی‌سی، در این زمینه گفت: « ما در ماه­های اخیر به تلاش خود برای بهبود و پیشرفت محصولاتمان ادامه داده­ایم و دستاوردهای ما در سه ماهه اول ۲۰۱۵ نشانگر تلاش سخت ما در تحکیم فرآیندها و عملیات ما، با افزایش تمرکز اصلی ما بر طراحی و تکنولوژی منحصر به فرد ما برای سبک زندگی موبایل است؛ مهم تر اینکه ما برای توسعه ارائه محصولاتمان به دستگاه­های هوشمند متصل در حوزه­هایی نظیر تناسب اندام و سرگرمی قدم برداشته ایم. اکنون که اچ‌تی‌سی در بازار تلفنهای هوشمند یکه تاز شده است، بسیار مهم است که ما سبک زندگی زندگی متصل را از طریق جستجوی تعالی و تعامل با شرکای استراتژیکمان به منظور ارائه بهترین و نوآورانه ترین محصولات به بازار پیش ببریم.»

اچ‌تی‌سی جوایز بسیاری را در سه ماهه اول ۲۰۱۵ از آن خود کرد، بویژه در کنگره جهانی موبایل که در آن هر سه محصول ارائه شده هم در بازار و هم در رسانه ها با اقبال بسیاری مواجه شدند. اچ‌تی‌سی وان M9 جایزه منتخاب سردبیر و جایزه top rating stamp را از نشریات بیشماری در سراسر جهان دریافت کرد، و در میان محصولات یا تلفنهای هوشمند در کنگره جهانی موبایل در سال ۲۰۱۵ بهترین جایگاه را طبق آرا Yahoo Tech، PC Mag، Endgadget و Pocket Lint از آن خود نمود. HTC Grip جایزه Best Fitness Wearable را هم از Chip Chick و هم از TechnoBuffalo دریافت کرد و HTC Vive جوایز “Best in Show” بسیاری را از TechRadar، Gizmodo، Digital Trends، Mashable، Tom’s Guide و Ubergizmo برد.