شایعه شده است آیفون ۶c صفحه‌ای ۴ اینچی دارد و پردازنده A8 به آن قدرت می‌بخشد. پشتیبانی از Touch ID و سیستم پرداخت موبایلی Apple Pay از دیگر ویژگی‌های این گوشی است.»

این خبر توسط تامین‌کننده قطعات اپل در چین به بیرون درز کرده است. اگر چنین خبری صحت داشته باشد، آیفون ۶c بسیار قدرتمندتر از آیفون ۵c خواهد بود. آیفون ۵c از پردازنده A6 استفاده می‌کرد و هیچ سیستم احراز هویت بیومتریکی نداشت. به نظر می‌آید تغییر عمده دیگر آیفون ۶c استفاده از فلز برای ساخت بدنه‌اش است. برخلاف آیفون ۵c، که بدنه‌ای پلاستیکی داشت، این آیفون با بدنه تمام‌فلزی عرضه خواهد شد.

اپل قصد دارد استفاده از سیستم پرداخت موبایلی خود را رواج دهد و آن را استانداردی برای پرداخت‌ها کند؛ به این ترتیب احتمال پشتیبانی از Apple Pay در آیفون ۶c بسیار زیاد است. آیفون c آن‌دسته از کاربران را هدف قرار می‌دهد که به گوشی‌هایی با صفحه نمایش کوچک‌تر علاقه دارند و علاوه بر آن باعث توسعه و افزایش سهم بازار برای کمپانی اپل می‌شود.

همچنین در خبرها آمده است شرکت چینی FoxConn تا روز معرفی آیفون ۶s به هیچ‌یک از کارمندان خود مرخصی نخواهد داد. با تمام این تفاسیر آیفون ۶s و ۶s Plus به احتمال زیاد روز نهم سپتامبر معرفی می‌شوند و اگر اخبار مربوط به آیفون ۶c صحت داشته باشد، دو ماه بعد شاهد عرضه این محصول جدید اپل خواهیم بود.