به گزارش فردا موبایل ، یکی از مشکلاتی که خریداران ابزارهای موبایل با آن روبرو هستند، رشد سریع سیستم عامل و عقب ماندن سخت افزار از آنها است. یک مثال خوب از این موضوع اندروید است که علی رغم گذشت مدت زمان زیادی از عرضه نسخه ۴‪.‬۰، هنوز بسیاری از دارندگان تلفن های اندرویدی از نسخه های ۲‪.‬x آن استفاده می کنند و شاید هیچگاه امکان ارتقا نداشته باشند.

به گزارش فردا موبایل به نقل از نارنجی : امروز صبح هم خبر خوشحال کننده ای منتشر شد که ویندوز فون ۷ این مشکل را نخواهد داشت. Nuno Silva، یکی از مبلغان مایکروسافت طی نشستی در پرتغال گفته بود، ، تمامی تلفن های مجهز به سیستم عامل فعلی این شرکت، به نسخه بعدی ویندوز فون که با نام Apollo یا ویندوز فون ۸ شناخته می شود، ارتقا خواهند یافت. و این موضوع حتی شامل اولین تلفن های ویندوزفون هفت بازار همچون ال جی و سامسونگ هم خواهد شد.

اما کمی بعد داستان با تکذیب های غیر رسمی جالب تر شد. سایت The Verge خبر داد که یکی از منابع معتبر نزدیک به مایکروسافت این موضوع را کاملا رد کرده است و گفته که این شرکت هیچ طرح و برنامه ای برای ارتقا از مانگو به آپولو ندارد!

به نظر می رسد چیزی که آقای مبلغ قرار بوده بگوید و احتمالا اشتباه انتقال داده، داستان اپلیکیشن های ویندوز فون است. زیرا قرار است تمامی اپلیکیشن های فعلی موجود در مارکت پلیس مایکروسافت، بر روی نسخه بعدی ویندوز فون هم قابل استفاده باشند. و مایکروسافت هنوز چیز دیگری را در خصوص سیستم عامل موبایل آینده اش تایید نکرده است.

و البته اکنون قضیه از قبل هم بدتر شده و برخی منابع می گویند که هیچ یک از تلفن های ویندوز فون فعلی (حتی گل سرسبد آنها، لومیا ۹۰۰) امکان ارتقا به ویندوز فون هشت را نخواهند داشت. حال باید دید که مایکروسافت قصد دارد در داستان ارتقا مسیری مانند گوگل و اندروید را دنبال کند، یا شیوه کار اپل را ترجیح می دهد؟ شما چه حدس می زنید؟

برچسب ها

دیدگاه کاربران