در نمایشگاه فناوری های کامپیوتکس تایوان تلفن همراهی معرفی شده که نیاز به شارژ با منبع الکتریسیته ندارد بلکه با باتری قلمی کار می کند و در حال آماده باش قادر است ۱۵ سال شارژ نگه دارد.

این گوشی که SpareOne نام دارد برای موارد فوریت و اضطراری طراحی شده است. این گوشی دارای پورت برای شارژ کردن نیست و هیچ صفحه نمایشی ندارد، اما مهمترین مزیت این گوشی نگه داشتن شارژ به مدت ۱۰ ساعت در حال مکالمه است و اگر از آن استفاده نشود ۱۵ سال شارژ نگه می دارد.
این گوشی فقط صفحه کلید دارد و می توان شماره گیری کرد، همچنین کلیدی برای کنترل و تنظیم صدا بر روی آن تعبیه شده است.
بر روی گوشی چراغ قوه کوچک و کلید “تماس ضروری” تعبیه شده که امکان برقراری تماس را به شکل خودکار در موارد اضطراری فراهم می کند.
این گوشی که در نمایشگاه فناوری های کامپیوتکس معرفی شده بسیار ساده است و کاربرد راحتی دارد و حتی می توان با دستکش از آن استفاده کرد.
ابعاد این گوشی ۶۰×۱۲۰ میلیمتر است و ۷۵ گرم وزن دارد.
SpareOne به گونه ای طراحی شده که فقط یک باتری قلمی در پشت آن قرار می گیرد.
اگرچه این گوشی نمایشگر برای نشان دادن شماره تماس یا تایپ پیامک ندارد اما به شکل خودکار برای فرستنده پیام، پیامی مبنی بر لطفا تماس بگیرید ارسال می کند.
به گزارش فردا موبایل به نقل از موبنا ، این گوشی با قیمت ۷۰ دلار (حدود ۱۳۰ هزار تومان) در بازار آمریکا عرضه شده و در طول نخستین ماه پس از عرضه دو هزار دستگاه از آن به فروش رسیده است.
این دستگاه تلفن توسط شرکت بین المللی TennRich ساخته شده و این شرکت قصد دارد SpareOne در اروپا و آسیا در طول سال جاری عرضه کند اما قیمت فروش آن را در این بازارها هنوز اعلام نکرده است.
منبع خبر : موبنا