نوکیا دارای سابقه خوبی در بکار بردن فناوری‌های روز در تلفن همراه تولیدی خود دارد اما در حال حاضر این شرکت قصد دارد تا تمامی دستگاه‌های لومیا و PureView خود را با فناوری ضد آب تولید کند.

به گزارش فارنت از جی اس ام ارنا، کونور پیرس مدیر بخش اروپای غربی نوکیا در مورد این فناوری می‌گوید:”دانشمندان ما در دانشگاه کمبریج با استفاده از فناوری نانو موفق به ابداع تکنولوِژی Superhydrophobic شده‌اند که به محض افتادن گوشی در آب کارکرد دستگاه را متوقف و ٰآن را خاموش می‌کند و اقدام به دور کردن قطرات آب وارد شده به دستگاه می‌کند”.

شما می‌توانید این فناوری را به عنوان نمونه در ویدیو مدل ضد آب نوکیا ۷۰۰ ببینید و مشاهده کنید که چگونه قطرات آب به خارج پرتاب می‌شوند و البته هیچ گونه سحر و جادویی نیز در کار نیست

نوکیا قصد دارد بر خلاف گوشی های معمول ضد آب که پوسته بیرونی آن مقاوم نسبت به آب است به پوشش هر دو بخش خارجی و داخلی اقدام کند و بدین ترتیب حتی اگر آب به داخل گوشی نیز راه پیدا کند گوشی از هر گونه آسیبی در امان خواهد بود.

البته پیرس از زمان به بازار آمدن این گوشی ها سخنی نگفته و تمامی این موارد را به رویداد جهانی نوکیا در اوایل ماه سپتامبر موکول کرده است.

برچسب ها

دیدگاه کاربران