گزارش برخی منابع خبری نشان می‌دهد آمازون، شرکت سازنده کیندل فایر در حال طراحی یک گوشی هوشمند است. ظاهراً شرکت آمازون برای ساخت این گوشی با شرکت فاکس کان (Foxconn) همکاری می‌کند.

به گزارش همکاران سیستم از وبسایت digitaltrends، برخی منابع آگاه به وب سایت بلومبرگ گفته‌اند شرکت فاکس کان در حال همکاری با شرکت آمازون است که می‌کوشد با ساخت یک گوشی هوشمند با با سازندگان گوشی‌های تحت سیستم عامل اندروید رقابت کند. شرکت فاکس کان که در تایوان مستقر است در ساخت گوشی‌های آیفون و رایانه‌های لوحی آیپد با اپل نیز همکاری کرده است.

این اولین بار نیست که خبر ساخت گوشی هوشمند توسط آمازون بر سر زیان‌ها می‌افتد. در نوامبر سال گذشته نیز خبر مشابهی از برخی منابع نقل شده بود.

هنوز درباره قیمت احتمالی گوشی آمازون خبری در دست نیست. اما می‌توان انتظار داشت که گوشی هوشمند ساخت آمازون نیز همانند رایانه‌های لوحی کیندل فایر این شرکت قیمت پایینی داشته باشد و سطوح پایین‌تری از بازار را هدف قرار دهد. شرکت آمازون می‌کوشد از راه عرضه و فروش محتواهای دیجیتالی مثل کتاب‌های الکترونیک، نرم افزار، موسیقی و… کسب درآمد کند. به همین منطقی به نظر می‌رسد که شرکت آمازون گوشی هوشمند خود را به قیمتی پایین‌تر از سایر رقبای خود عرضه کند.

برخی گزارش‌های دیگر نیز حاکی از این است که شرکت آمازون در تلاش است تا حق ثبت اختراع برخی از فناوری‌های بی‌سیم را از آن خود کند.