فروشندگان و دست اندرکاران حوزه بازار تلفن همراه از افزایش تقاضای مشتریان از گوشی های ۲۰۰ هزار تومانی خبر دادند.”محمد مرادی” با اشاره به رونق مجدد گوشی های ۲۰۰ هزار تومانی در بازار گفت: طی چند ماه گذشته بیشتر مشتریان به خرید گوشی های موبایل ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومانی روی می آوردند، اما هم اکنون به دلیل دوبرابر شدن قیمت تمامی کالاهای دیجیتالی تمایل مردم به نمونه های ارزان قیمت تر جلب شده است.
وی افزود: بیشتر مراکز خریدوفروش گوشی های موبایل تهران در هفته جاری شاهد مراجعه افراد برای گوشی های زیر ۲۰۰ هزارتومانی بودند چرا که گرانی گوشی ها و کاهش قدرت خرید مردم باعث شده تا این گوشی ها با تمایل کاربران روبرو شوند.
در همین حال یکی از فروشندگان گوشی های موبایل معتقد است که نسبت به یک هفته گذشته میزان تقاضا برای انواع گوشی های ارزان قیمت زیر۲۰۰ هزار تومانی افزایش چشمگیری یافته و این موضوع به دلیل متوقف شدن روند صعودی قیمت ارز است.
داوود طزری با اشاره به شرایط فعلی تمامی بازارهای کالاهای دیجیتالی طی هفته های اخیر گفت: در شرایط فعلی که نرخ دلار و درهم ثبات ندارد بازار گوشی های گران قیمت با کاهش تقاضای مشتریان روزهای سردی را سپری می کند .وی تصریح کرد: با شرایط فعلی اقتصادی بیشتر مشتریان گوشی های موبایل به خرید گوشی های ارزان قیمت روی می آورند.

 

منبع : موبنا

برچسب ها

دیدگاه کاربران