بازار تلفن همراه تهران در هفته منتهی به ۲۱ مهر ماه در پی کاهش مراجعه کنندگان روزهای سرد و کم رونقی را سپری کرد.  در پی افزایش نرخ ارز از طی دو هفته گذشته میزان تقاضا برای این کالای ارتباطی به طور چشمگیری کاهش یافته است.اسماعیلی یکی از فروشندگان موبایل سامسونگ در این باره گفت: با شرایط ایجاد شده از افزایش قیمت نرخ ارز میزان مراجعه کنندگان به این بازار برای خریدوفروش کاهش چشمگیری یافته است.
وی با اشاره به افزایش قیمت و دو برابر شدن گوشی های موجود در بازار تصریح کرد: با افزایش قیمت نرخ ارز طی روزهای گذشته گوشی های بالای ۵۰۰ هزار تومان با بیشترین نوسان قیمت روبرو شده اند به طوری که در بیشتر مدل ها قیمت ها دو برابر شده است.
درهمین حال یکی دیگراز فعالان این حوزه می گوید: در شرایط کنونی که بیشتر گوشی های تلفن همراه از قیمت بالایی برخوردار شده اند بیشتر کاربران این کالا از خرید در این زمان خودداری می کنند و تقاضای خود را به زمانی دیگر موکول می کنند.
علی کرملو افزود: با گران شدن این کالای ارتباطی بیشتر کاربران تمایلی به خرید گوشی آک و نو نشان نمی دهند و از تعویض گوشی در این زمان خودداری می کنند که به موجب همین امر بازار تلفن همراه در هفته گذشته با رونق چندانی همراه نبود.ه اعتقاد این فعال بازار در هفته گذشته تقاضا برای انواع گوشی های موبایل به ندرت و تنها در صورت نیاز مشترکان انجام شده است.

برچسب ها

دیدگاه کاربران