سایت Which که به مقایسه بین محصولات مختلف در زمینه‌های گوناگون می پردازد این بار به مقایسه عمر باتری در هنگام وبگردی در چند گوشی هوشمند مطرح این روزهای بازار پرداخته است. گوشی‌ها عبارتند از Samsung Galaxy S 3، iPhone 5، iPhone 4S، Xperia S، One X، Lumia 900 وتعداد دیگری از گوشی‌های موجود در بازار.
این مقایسه درحالی انجام شده که تمام این گوشی‌ها به سطح متوسطی از سیگنال‌های ۳G اتصال داشتند و همچنین روشنایی صفحه نمایش تمام مدل‌ها در حالت حداکثر خود بوده است.اما چه نتایجی توسط تیم Which از این مقایسه به دست آمده؟

– همانطور که در عکس مشاهده می‌کنید سامسونگ گلکسی اس ۳ با اینکه بزرگترین صفحه نمایش را در بین این گوشی‌ها دارد توانسته بهترین بازخورد باتری را در زمان وبگردی به ثبت برساند که این زمان تقریبا برابر ۶ ساعت بوده.
– در مکان دوم گوشی Xperia S با مدت زمان دوام باطری ۴٫۵ ساعت قرار دارد.
– در مکان سوم گوشی One X با مدت زمان ۳٫۷ دقیقه قرار گرفته که برای این گوشی زمان زیاد بدی به حساب نمی‌آید، به خصوص اینکه توانسته گوشی‌های آیفون را در این امر پشت سر بگذارد.
– اما در مکان چهارم گوشی iPhone 4S قرار گرفته که این آیفون به آخرین نسخه‌ iOS یعنی iOS6 مجهز بوده و توانسته زمانی برابر ۳٫۴۶ را به ثبت برساند که این زمان ۸ دقیقه از مدت زمان ثبت شده توسط iPhone5 که در رتبه پنجم جا گرفته بیشتر است.
– همانطور که در عکس می‌بینید گوشی Lumia 900 نتیجه ناامیدکننده‌ای را به دست آورده که این زمان برابر ۳ ساعت می‌باشد.