شرکت تایوانی HTC اعلام کرده که در ساخت محصولاتش با سامسونگ همکاری نمی کند.به گزارش اخبار خارجی موبنا، شرکت HTC که پیشتر در ساخت گوشی هایش از نمایشگرهای سامسونگ استفاده می کرد قصد ندارد در آینده از این شرکت کره ای قطعات خود را تهیه کند.
از سوی دیگر این تولیدکننده تایوانی درصدد همکاری با شرکت های سونی و OmniVision است تا نمایشگرهای این شرکت ها را جایگزین قطعات سامسونگ کند.
بر اساس گزارش دیجیتایمز، از این پس HTC حسگرهای تصویر CMOS را از شرکت سونی خریداری می کند.این شرکت همچنین بخشی از پنل های AMOLED را به کمپانی AU Optronics سفارش داده که هنوز هم وابسته به سامسونگ است و بخشی از قطعات خود را از این شرکت تهیه می کند.
گفتنی است HTC از اواخر سال ۲۰۱۰ اقدام به استفاده از پنل های Super LCD سونی کرده است.شرکت اچ‌تی‌سی (HTC Corporation) مخفف High -Tech Computer در سال ۱۹۹۷ در تایوان تاسیس شد و هم‌اکنون با بیش از دوازده هزار کارمند در زمینه ساخت تلفن‌های همراه هوشمند فعالیت می‌کند.
گوشی‌هایی که این شرکت تولید می‌کند دارای سیستم‌عامل آندروید، ویندوز موبایل و ویندوز فون ۷ است و به تازگی اقدام به ساخت گوشی هایی با ویندوز فون هشت کرده است.