رتبه ی شرکت ال جی در میان موبایل سازان ارتقا یافت

شرکت ال‌ جی اعلام کرده که در طول سه ماهه سوم سال ۲۰۱۲ توانسته در رتبه پنجم بزرگ‌ترین تولیدکنندگان گوشی دنیا قرار گیرد. ال‌ جی میزان درآمد خالص خود را در طول سه ماهه سوم سالجاری میلادی ۱۴۲ میلیون دلار اعلام کرد.این شرکت با سری گوشی های Optimus مبتنی بر آندروید توانست فروش خوبی را در فصل گذشته تجربه کند.
بزرگ ترین رقبای این شرکت، اپل با گوشی آی‌فون و سری گلکسی سامسونگ است.بر این اساس ال جی قصد دارد با عرضه گوشی های ارزان قیمت سهم بیشتری از بازار را در اختیار خود بگیرد.ال‌جی در طول سه ماهه سوم سال توانست هفت میلیون دستگاه گوشی هوشمند به فروش برساند.
این شرکت انتظار دارد تعداد کل فروش گوشی های هوشمندش تا پایان سال را به ۳۵ میلیون دستگاه برساند.این شرکت که قصد دارد گوشی Optimus G را برای رقابت با آی فون اپل و گلکسی اس ۳ سامسونگ به بازار عرضه کند. این گوشی از پردازنده چهار هسته ای بهره می برد و از سرویس های شبکه نسل چهار LTE برخوردار است.
شرکت ال‌جی که عنوان دومین شرکت بزرگ الکترونیکی کره جنوبی را دارد، میزان افزایش سود و درآمد خود را ناشی از افزایش درخواست برای ماشین لباس شویی و یخچال فریزر می داند.