آمارها نشان داده که هم‌اکنون ۱۲۰ هزار نرم‌افزار در فروشگاه ویندوز فون ارایه شده است.مایکروسافت اعلام کرد که دانلود و درآمد حاصل از فروش نرم‌افزارهای ویندوز فون در حال افزایش است. مایکروسافت درباره تعداد نرم افزارهای ارایه شده در فروشگاه ویندوز فون اطلاعی نداده، اما نوکیا اعلام کرده که هم اکنون تعداد نرم‌افزارهای ارایه شده برای ویندوز فون به ۱۲۰ هزار نرم افزار رسیده است.

در فروشگاه ویندوز فون 120 هزار نرم افزار وجود دارد

بر اساس گزارش نوکیا، از ۵۰ نرم افزار مهمی که برای سیستم‌عامل‌های iOS اپل و آندروید گوگل ارایه شده،‌ ۴۶ برنامه در اختیار کاربران گوشی‌های ویندوز فون قرار گرفته است.
ویندوز فون سیستم‌عاملی است که توسط شرکت مایکروسافت برای گوشی‌های هوشمند ساخته شده و جانشین پلات‌فورم ویندوز موبایل است. ویندوز فون ۷ اواخر سال ۲۰۱۰ معرفی شد. در سیستم عامل ویندوز فون بر خلاف ویندوز موبایل، مایکروسافت به‌جای نشانه گرفتن بازار شرکت‌های بزرگ، بازار مصرف کنندگان را نشانه گرفته است. در این سیستم عامل به جای استفاده از شکل برنامه‌های مبتنی بر ویندوز (فایل های exe) از برنامه‌های مایکروسافت سیلورلایت استفاده شده است. ویندوز فون ۸ در سه‌ ماهه سوم سال ۲۰۱۲ معرفی شد.