این دو کمپانی بر سر برنامه نقشه با هم به توافق نرسیدند بنابراین اپل تصمیم گرفت تا برنامه نقشه گوگل را از پایه iOS حذف کند و برنامه نقشه خود را ارائه دهد که در این ارائه نیز بسیار ناموفق عمل کرد و شکایت تمامی کاربران را به همراه داشت.

اما به نظر می‌آید که همگان از برنامه نقشه گوگل راضی هستند و تعداد دانلود‌هایی که در اپ استور انجام شده و این برنامه را به رتبه اول برنامه در اپ استور تبدیل کرده این موضوع را اثبات می‌کند.

مقایسه ای کوچک بین نقشه اپل با نقشه گوگل

اما چرا برنامه نقشه گوگل بر برنامه نقشه اپل برتری دارد؟

۱) سرعت

شاید یک شاخص برای اندازه گیری این مورد وجود نداشته باشد اما تجربه کردن بهترین شاخص است، تنها کافی است که از دو برنامه استفاده کنید، این تفاوت سرعت بسیار آشکار است و سرعت بالا آوردن نقشه در برنامه گوگل بسیار سریعتر از برنامه اپل است. برای مثال در یک منطقه مشخص برنامه گوگل حالت ۳ بعدی آن منطقه را سریعتر از زمانی که نقشه اپل حالت ۲ بعدی را لود می‌کند انجام می‌دهد. همچنین در ارائه جهت‌های رانندگی و زوم کردن نقشه نیز نقشه گوگل سریعتر عمل می‌کند.

۲) حمل و نقل عمومی

نقشه اپل جهت‌های زیادی را برای حمل و نقل عمومی ارائه نمی‌دهد. اگر آیکون مترو را در گوشه سمت راست برنامه انتخاب کنید و سعی کنید تا یک مسیر را توسط آن برای سفر خود انتخاب کنید این امکان توسط برنامه نقشه اپل انجام نمی‌شود و در عوض به شما پیشنهاد می‌دهد تا از برنامه‌های جایگزین در اپ استور استفاده کنید.

۳) جزئیات

اپل به سختی مشغول کار بر روی اصلاح جزئیات است اما عکس‌هایی که در نقشه اپل هستند برای سال ۲۰۰۶ هستند در حالی که عکس‌های نقشه گوگل تماما بعد از سال ۲۰۰۹ هستند، با یک مقایسه بین عکس‌های منزل خود بین دو نقشه متوجه این امر خواهید شد.

۴) حالت نمایش خیابان

اگر قصد رفتن به جایی را داشته باشید زمانی که از نقشه گوگل استفاده می‌کنید به خاطر دوربین‌هایی که این چند سال گوگل برای تصویربرداری از خیابان‌ها استفاده کرده شما می‌توانید به راحتی تمای آن خیابان را مشاهده کنید و با آن منطقه آشنا شوید که این قابلیت در نقشه اپل وجود ندارد.

۵) همگام سازی با کامپیوتر

اگر از نقشه گوگل در مرورگر خود استفاده می‌کنید و مکان‌هایی هستند که شما در لیست علاقه مندی‌های خود قرار دادید از طریق اکانت جیمیل شما در اپلیکیشن نقشه گوگل همگام سازی انجام خواهد شد.

این برتری‌هایی هستند که نقشه گوگل نسبت به نقشه اپل دارد و باعث شده تا همگان به سمت استفاده از اپلیکیشن نقشه گوگل بر روی سیستم عامل iOS تمایل پیدا کنند.