شرکت نوکیا اعلام کرده که در حال فروش دفتر مرکزی خود در اسپو فنلاند است.شرکت نوکیا دو ماه پیش اعلام کرده بود که برای فروش دفتر مرکزی خود در اسپو برنامه ریزی می کند. بر این اساس به تازگی فروش این دفتر را به قیمت ۱۷۰ میلیون یورو (۲۲۱ میلیون دلار) تایید کرده است.

نوکیا به زودی اجاره نشین می شود

این شرکت فنلاندی اعلام کرده تا پایان سال این دفتر را به خریدار جدید واگذار می کند، اما قصد ندارد از این دفتر نقل مکان کند بلکه درصدد اجاره ساختمان از مالکان جدید آن است.
نوکیا معتقد است با این اقدام خود از سرمایه بزرگی که هم اکنون در آن خوابیده خود را آزاد می کند.تیمو ایهاموتیلا، مدیر امور مالی نوکیا در این باره گفت: با فروش دفتر مرکزی نوکیا، فرآیند جامعی برای سرمایه گذاران فنلاندی و خارجی نوکیا داریم و به نتایج آن امیدواریم.
وی در ادامه افزود: همانطور که پیشتر هم گفتیم، داشتن املاک و مستغلات هسته تجاری نوکیا به شمار نمی رود و زمانی فرصت های خوب پیش می آید که ما از این نوع دارایی های غیر هسته ای رهایی یابیم و ما همچنان در دفتر مرکزی این شرکت به کار خود ادامه می دهیم و آینده خوبی را برای نوکیا پیش بینی می کنیم.ساختمان مرکزی نوکیا در اسپو فنلاند سال ۱۹۹۷ توسط یک معمار فنلاندی به نام “پکا هلین” طراحی و ساخته شد.