امسال سال نمایش‌گرهای Full HD است قبل از نمایشگاه CES کمپانی HTC گوشی خود با صفحه نمایشگر فول اچ دی را معرفی کرد در نمایشگاه CES2013 نیز سونی و هوآوی و ZTE نیز گوشی‌های Full HD را خود را معرفی کردند، سامسونگ نیز تقریبا و به طور تلویحی نشان داد که گلکسی اس ۴ از صفحه نمایش Full HD استفاده خواهد کرد.

 

گوشی های Full HD شرکت LG در راه است

اکنون نوبت به ال جی رسیده تا در این مورد خودی نشان دهد، همگان انتظار معرفی یک گوشی فول اچ دی از ال جی در نمایشگاه CES را داشتند اما این اتفاق انجام نشد، گرچه وبسایت AndroidHeadline گفته که ال جی قصد دارد گوشی هوشمند فول اچ دی خود را در سه ماهه اول ۲۰۱۳ ارائه کند و این گوشی با کد GK شناخته خواهد شد که مجهز به صفحه نمایش ۵٫۵ اینچی فول اچ دی و پردازنده ۴ هسته‌ای خواهد بود.

علاوه بر این ET news نیز اعلام کرده که ال جی گوشی فول اچ دی خود را در نمایشگاه بارسلون یعنی نمایشگاه MWC معرفی می‌کند و صفحه نمایش این گوشی ال جی توسط پنتک ساخته خواهد شد.

تحلیلگران عقید دارند یکی از علت‌هایی که ال جی و شرکت HTC (که قرار است پرچمدار جدید خود با نام M7 را معرفی کند) مبادرت به انجام اینکار نکرده‌اند می‌تواند این باشد که این دو شرکت نمی‌خواهند قبل از معرفی گلکسی اس ۴ و یا آیفون نسل بعدی محصولات خود را رو کنند.