سازمان فضایی ناسا که به تازگی اقدام به ارسال گوشی‌های آندرویدی به فضا کرده بود، اعلام کرده که اطلاعات و تصاویری از این گوشی‌ها دریافت کرده است.سازمان فضایی ناسا طی یکی دو هفته پیش سه دستگاه گوشی مبتنی بر سیستم عامل آندروید را با چند ماهواره کوچک و ارزان‌قیمت به فضا فرستاد.
این سازمان اعلام کرده که نخستین تصاویر گرفته شده همراه با ۳۰۰ بسته اطلاعاتی از فضا دریافت کرده است.ناسا در این اقدام سه ماهواره مجزا را اواخر ماه گذشته به مدار زمین پرتاب کرد تا بر این اساس نشان دهد که ماهواره‌ها چگونه می‌توانند با حداقل هزینه به ابزارهای معمولی مجهز شوند و مورد استفاده قرار گیرند.

 

نتایج ارسال گوشی های اندرویدی به فضا

این سه ماهواره از ایستگاهی واقع در ویرجینیای آمریکا به فضا پرتاب شدند و برای هر کدام یک باتری لیتیوم – یونی و یک گیرنده ماهواره‌ای قدرتمند برای ارتباط با زمین مجهز شده بودند.ماهواره حاوی این سه دستگاه گوشی هوشمند طی عملیات PhoneSats وارد مدار زمین شد و به گفته کارشناسان، این ارزان‌ترین ماهواره‌ای محسوب می‌شود که تاکنون به فضا پرتاب شده است.
هدف سازمان ناسا از این عملیات، مشخص کردن این است که آیا گوشی‌های هوشمند مخصوص کاربران معمولی می‌توانند در سیستم‌های هوانوردی و نجوم مورد استفاده قرار گیرند و در مرحله کنونی قرار است که این آزمایش با ارزان‌ترین ماهواره جهان صورت گیرد.
گفته می‌شود، انتقال اطلاعات از هر یک از این گوشی‌های هوشمند به وسیله چندین ایستگاه گیرنده روی زمین انجام می‌شود تا آن‌ها به صورت عادی بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند.