تحقیقات نشان داده که سایز صفحه نمایش موبایل از سال ۲۰۰۷ تاکنون با افزایش دو برابری همراه شده است.در سال ۲۰۰۷ سایز صفحه نمایش گوشی‌های هوشمند به طور میانگین ۲٫۵۹ اینچ بود و در سال ۲۰۱۴ به ۴٫۸۶ اینچ رسیده و به این ترتیب با افزایش دو برابری همراه شده است.
به این ترتیب در طول هفت سال میزان سایز نمایشگر با ۸۸ درصد رشد همراه شده است.در حالی که سایز معمول گوشی‌های موبایل حدود ۳٫۵ تا ۴ اینچ بود، سال ۲۰۱۱ نخستین فبلت دنیا با سایز ۵٫۳ اینچی راهی بازار شد و از استقبال زیادی هم برخوردار شد. بنابراین تولیدکنندگان اقدام سایز گوشی‌های‌شان را افزایش دادند و این روزها گوشی‌هایی با سایز ۶ اینچی هم در بازار موجود است.

افزایش دوبرابری سایز صفحه نمایش موبایل درطول هفت سال گذشته

اگرچه تقریبا همه تولیدکنندگان گوشی‌هایی در سایز‌های مختلف می‌سازند، اما اپل در طول ۷ سال فعالیت خودع سایز صفحه نمایش گوشی آی‌فون را فقط ۰٫۵ اینچ افزایش داده است. با این حال باز هم جایگاه شماره یک را در بازار دنیا دارد.
معمولا هر سال سایز و طراحی گوشی‌های موبایل دستخوش تغییرات بسیاری می‌شود و صدها مدل گوشی وارد بازار جهانی می‌شود که همه در سایزهای مختلف و برای کاربردهای خاصی طراحی و تولید می‌شوند.