بررسی کامل ویژگی‌ های iOS8

چه چیزی iOS 8 را پیشرفته ترین سیستم عامل موبایلی دنیا کرده است؟

http://dls.fardamobile.com/review/rev/ios8/ios8-1.JPG

توجه به جزئیات است که باعث این امر شده است، این یک حقیقت است که از این پس شما می‌توانید عکس‌های خود را که مشاهده می‌کنید آن‌ها را به راحتی ویرایش کرده و در بین تمام دیوایس‌های خودتان به اشتراک بگذارید. می‌توانید صدای خود را به پیام متنی اضافه کنید و برای دوستان خود ارسال کنید. برنامه‌های سلامتی به طور دائم وضعیت شما را پیگیری خواهند کرد و می‌توانید به صورت مستقیم با دکتر خودتان در ارتباط باشید.

به علاوه در این نسخه دسترسی بیشتری به توسعه دهندگان داده شده است. صفحه کلید iOS ویژگی‌های جدیدی را دریافت کرده است و شما از این پس می‌توانید آی کلاد و تاچ آی دی را به صورتی استفاده کنید که پیش از این ندیده‌اید.این نسخه در فصل پاییز در دسترس کاربران عادی قرار خواهد گرفت .

http://dls.fardamobile.com/review/rev/ios8/ios8-2.JPG

عکس‌ها

از این پس هر عکسی که بگیرید در تمام دیوایس‌های شما قابل مشاهده خواهد بود.هر عکسی که بگیرید، ویرایش کنید، و تمام آلبوم‌ها به صورت زنده در آلبوم آی کلاد شما وجود دارند و بین تمام دیوایس‌های اپلی شما به اشتراک گذاشته خواهند شد. این کار به صورت خودکار انجام خواهد شد. ویرایش جدید برنامه عکس این سیستم عامل پیدا کردن یک عکس را راحت تر کرده و ابزاری قوی برای ویرایش عکس‌ها نیز به این برنامه اضافه شده است.
تمام عکس‌هایی که می‌گیرید بر روی تمام دیوایس‌های شما دیده خواهند شد.

http://dls.fardamobile.com/review/rev/ios8/ios8-3.jpg

کاربران با گوشی آیفون خود بیش از دیگر دستگاه‌ها عکس می‌گیرند، هر چه که تعداد عکس‌ها بیشتر شود ریسک از بین رفتن آن‌ها نیز بیشتر خواهد شد، به همین خاطر باید یک جایگاه امن برای ذخیره این عکس‌ها وجود داشته باشد و به علاوه این منبع ذخیره به گونه‌ای باشد که کاربر بتواند عکس‌های خود را در هر زمان و مکان در اختیار داشته باشد. در این نسخه برنامه Photo و Cloud Photo Library ویرایشی جدید را دریافت کرده‌اند.

iCloud Photo Library

تمام عکس‌ها و ویدیوهای شما از این پس به صورت خودکار در آی کلاد شما ذخیره خواهند شد و می‌توانید به راحتی از طریق تمام دیوایس‌های خودتان به آن دسترسی داشته باشید. بنابراین شما می‌توانید عکس هفته گذشته و حتی سال گذشته خود را بدون هیچ مشکلی ببنید.

اگر شما این ویژگی را فعال کنید، به صورت خودکار تمام عکس‌ها و ویدیوهای شما در کیفیت کامل خودشان در آی کلاد ذخیره خواهند شد، عکس‌ها در کیفیت کامل یا همان Raw ذخیره خواهند شد و شما می‌توانید تمام آن‌ها در هر زمان از تمام دیوایس‌ها و حتی وب ذخیره کنید.

http://dls.fardamobile.com/review/rev/ios8/ios8-4.jpg

 

iCloud Photo Library این امکان را خواهد داد که کاربر از فضای ذخیره سازی دیوایس خود بیشترین استفاده را داشته باشد. شما می‌توانید بیشتر عکس بگیرید و کمتر زمان صرف مدیریت آن‌ها کنید. این آلبوم ذخیره سازی عکس‌های شما را در اندازه واقعی ذخیره خواهد کرد و برای هر کدام از دیوایس‌های شما به سایز مناسب و کم حجم را نشان می‌دهد.

http://dls.fardamobile.com/review/rev/ios8/ios8-5.jpg

اگر یک عکس را بر روی یک دستگاه خودتان ویرایش کنید این تغییرات به سرعت در آی کلاد شما ذخیره خواهد شد و بنابراین در تمام دستگاه‌های شما به نمایش در خواهند آمد.می‌توانید در عکس‌های خودتان بر اساس تاریخ، مکان و یا نام آلبوم جستجو کنید و عکس مورد نظر خود را به راحتی هر چه تمام تر پیدا کنید.

http://dls.fardamobile.com/review/rev/ios8/ios8-6.jpg

از ویژگی های جدیدی که به قسمت ویرایش عکس اضافه شده می‌توان به Smart composition، Smart adjustments، فیلترها اشاره کرد.

http://dls.fardamobile.com/review/rev/ios8/ios8-7.jpg

پیامک‌ها

با ویرایش جدید این برنامه می توانید به صورتی به دوستان و خانواده خود متصل شوید به طوری که پیش از این ندیده‌اید. با یک ضربه می‌توانید صدای خود را به گفتگوی متنی خود اضافه کنید. می‌توانید ویدیویی از صحنه جالبی که در حال مشاهده آن هستید را به اشتراک بگذارید و در ضمن مکان خود را نیز به دوستانتان نشان دهید.

 

 

 

اضافه کردن کلام به متن

با این ویژگی می‌توانید کلام، موسیقی و یا صدای خنده خودتان را به متن پیامک خودتان اضافه کنید، برای اینکار یک دکمه جدید میکروفون اضافه شده است که با نگه داشتن آن می‌توانید پیام صوتی خود را ذخیره کنید.

http://dls.fardamobile.com/review/rev/ios8/ios8-9.jpg

می‌توانید در این نسخه جدید در یک زمان با چند نفر در یک گروه به گفتگو بپردازید و برای گروه خودتان نیز یک نام تعریف کنید و در هر زمان که تمایل داشتید آن گروه را ترک کنید.

به علاوه می توانید خیلی راحت مکان خود را با دوستان خودتان به اشتراک بگذارید.

http://dls.fardamobile.com/review/rev/ios8/ios8-10.jpg

http://dls.fardamobile.com/review/rev/ios8/ios8-8.jpg

http://dls.fardamobile.com/review/rev/ios8/ios8-13.jpg

اگر عکسی یا ویدیویی در گروهی که در حال مکالمه هستید منتشر شود به راحتی می‌توانید تمام آن‌ها در یک جا مشاهده کنید.

طراحی

همیشه جزئیات یک تجربه کاری خود را به همراه خواهند داشت.در iOS 8 شما به صورت کامل یک راه جدید را برای پاسخ به نوتیفیکیشن‌ها پیش روی خواهید داشت. میانبرهایی برای کمک به افرادی که بیشتر با آن‌ها در تماس هستید به وجود آمده است و ویژگی‌های جدید برای ایمیل که باعث خواهند شد زمان کمتری را صرف کنید. تمام این‌ها باعث خواهند شد که شما تجربه کاری بهتری را با آی‌پد، آیفون و آی‌پاد داشته باشید.

http://dls.fardamobile.com/review/rev/ios8/ios8-15.JPG

زمانی که بنر یک نوتیفیکیشن برای شما بیاید لازم نیست که آن برنامه را باز کنید و به راحتی خواهید توانست از طریق همان بنر جواب شخص مورد نظر را بدهید. این موضوع زمانی به کار خواهد آمد که در وسط یک بازی هستید و به طور مثال یک پیامک برای شما خواهد آمد دیگر لازم نیست که از بازی خارج شده و به آن پیامک پاسخ دهید، به راحتی می‌توانید از طریق همان نوتیفیکیشن به پیامک پاسخ دهید. حتی می‌توانید پست‌های شبکه اجتماعی خودتان را لایک کرده و یا کامنت بگذارید.

http://dls.fardamobile.com/review/rev/ios8/ios8-16.jpg

http://dls.fardamobile.com/review/rev/ios8/ios8-17.jpg

http://dls.fardamobile.com/review/rev/ios8/ios8-18.jpg

http://dls.fardamobile.com/review/rev/ios8/ios8-19.jpg

 

اگر با فشار دو بار پشت سر هم دکمه Home به قسمت مولتی تسکینگ بروید، در قسمت بالای آن یک ویژگی جدید را خواهید دید، در اینجا شما تصاویر افرادی را خواهید دید که اخیرا با آن‌ها تماس گرفته‌اید، به علاوه افراد مورد علاقع در دفترچه تلفن را نیز خواهید دید، برای تماس با آن‌ها تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که بر روی تصویر آن‌ها ضربه بزنید.

http://dls.fardamobile.com/review/rev/ios8/ios8-20.jpg

در سافاری نیز تغییرات گرافیکی صورت گرفته است، به طور مثال شما می‌توانید تب‌های باز خود را با گرافیکی که پیش از این در آیفون دیده بودیم و در عکس مشاهده می‌کنید به صورت یکجا ببنید. و برای بوک مارک‌ها و Reading List نیز یک ساید بار جدید طراحی شده است.

http://dls.fardamobile.com/review/rev/ios8/ios8-21.jpg

صفحه کلید هوشمند

این صفحه کلید به شما کمک می‌کند تا تایپی راحت تر داشته باشیدزیرا صفحه کلید محتوای مناسب را به شما پیشنهاد خواهد داد. همچنین این صفحه کلید تشخیص خواهد داد که شما متن را برای چه کسی تایپ می‌کنید و یا اینکه در ایمیل خود هستید یا اینکه در قسمت پیامک‌ها هستید.

http://dls.fardamobile.com/review/rev/ios8/ios8-22.JPG

به صفحه کلید iOS شما از این پس جملات پیشنهادی اضافه شده‌اند، این ویژگی که در اندروید پیش از این وجود داشته بسیار کارآمد است و حتی اپل ادعا کرده که این پیشنهادها به صورت کاملا هوشمندانه و با توجه به اینکه شما متن را برای چه کسی می‌نویسید و یا اینکه در کدام برنامه می‌نویسید کلمات به شما پیشنهاد خواهند شد. این پیشنهاد کلمات در حال حاضر تنها برای ۱۴ کشور در دسترس خواهند بود که ایران و زبان پارسی جزو آن‌ها نیست.

http://dls.fardamobile.com/review/rev/ios8/ios8-23.jpg

http://dls.fardamobile.com/review/rev/ios8/ios8-24.jpg

 

برای اولین بار است که اپل منبع صفحه کلید را برای توسعه دهندگان باز کرده است . به همین خاطر این امکان فراهم شده است که بتوانید از صفحه کلیدهای جدید برای تایپ استفاده کنید.

http://dls.fardamobile.com/review/rev/ios8/ios8-25.jpg

به اشتراک گذاری با خانواده

به اشتراک گذاری با خانواده یک ویژگی طبیعی شده است.از این پس شما می‌توانید به بیش از ۶ نفر از افراد خانواده خودتان محتوای خود را در آیتونز، آی بوک و اپ استور به اشتراک بگذارید. هر زمان که یکی از افراد خانواده یک آهنگ، یک فیلم و یا یک برنامه را خریداری کنند دیگران نیز آن را دریافت خواهند کرد.
تمام افراد خانواده با کمک این ویژگی جدید می‌توانند به موزیک‌ها، فیلم‌ها، برنامه‌های تلویزیونی، کتاب‌ها و برنامه‌های یکدیگر دسترسی داشته باشند.

http://dls.fardamobile.com/review/rev/ios8/ios8-26.JPG

اگر می‌خواهید یک قرار با افراد خانواده تنظیم کنید تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک قرار را در تقویم خود تنظیم کنید و آن را با خانواده به اشتراک بگذارید تا در تقویم دستگاه‌های آن‌ها نیز این قرار ثبت شود.

http://dls.fardamobile.com/review/rev/ios8/ios8-27.jpg

 

Family Sharing به صورت خودکار مکان شما را با تمام افراد خانواده به اشتراک خواهد گذاشت.

http://dls.fardamobile.com/review/rev/ios8/ios8-29.jpg

به علاوه می‌توانید دیوایس اپلی گمشده افراد خانواده خود را نیز از طریق این برنامه پیدا کنید.

http://dls.fardamobile.com/review/rev/ios8/ios8-30.jpg

اگر افراد زیر ۱۳ سال خانواده شما بخواهند خریدی از اپ استور و یا آیتونز انجان دهند پیش از خرید به پدر و مادر خانواده خبر داده خواهد شد و در صورت تایید والدین آن خرید انجام می‌گیرد.

http://dls.fardamobile.com/review/rev/ios8/ios8-31.jpg

http://dls.fardamobile.com/review/rev/ios8/ios8-32.jpg

iCloud Drive

هر نوع فایلی بر روی تمام دیوایس‌های شما وجود دارد.تمام فایل‌های شما در آی کلاد ذخیره خواهند شد و بنابراین شما به تمام فایل‌های خود از جمله PDF ها، عکس‌ها و … در آی کلاد ذخیره خواهند شد و در تمام دستگاه‌های شما در دسترس قرار خواهند گرفت.

http://dls.fardamobile.com/review/rev/ios8/ios8-33.jpg

شما می‌توانید با برنامه جدیدی که به iOS اضافه شده تمام فایل‌های خود را در تمام دیوایس‌های خودتان و حتی در ویندوز ۸ خود داشته باشید، به علاوه اگر یکی از این اسناد را ویرایش کنید این ویرایش در تمام دیوایس‌های شما اعمال خواهد شد.

http://dls.fardamobile.com/review/rev/ios8/ios8-34.jpg

Health

اکنون فعالیت شما، ضربان قلبتان و دیگر برنامه‌های سلامتی شما می‌توانند با هم صحبت کنند. تمام برنامه‌ها به سختی کار خواهند کرد تا تمام اطلاعات شما به راحتی از طریق یک راه قابل خواندن باشند.

http://dls.fardamobile.com/review/rev/ios8/ios8-35.JPG

Hands Off

اتصال بین آی‌پد، آیفون و مک بوک شما به گونه‌ای خواهد شد که تا کنون ندیده‌اید.این ویژگی برای کسانی است که چند دستگاه اپلی دارند. اکنون شما می‌توانید یک ایمیل را بر روی یک دستگاه بنویسید و بر روی دستگاه دیگرتان آن را کامل کنید، یا اینکه می توانید بسیار راحت در مک خودتان یک جستجو را انجام دهید و ادامه جستجو را در آی‌پد خودتان با همان لینک ادامه دهید تمام این کارها به صورت خودکار انجام شده و دستگاه‌ها با هم لینک خواهند شد. کاربران آیفون می‌توانند بر روی آی‌پد و یا مک بوک خودشان به تماس‌های دریافتی پاسخ دهند.

http://dls.fardamobile.com/review/rev/ios8/ios8-36.JPG

Spotlight

بعضی از مواقع شما به دنبال یک برنامه هستید و بعضی دیگر از مواقع به دنبال یک محتوا هستید. این ویژگی به شما این امکان را خواهد داد که جستجوی خود را از طریق ویکی پدیا، مکان‌های نزدیک خودتان، اخبار و … پیدا کنید. این ویژگی به قدری هوشمند است که می‌تواند زمینه کاری و مکان شما برای انتخاب بهترین جواب تشخیص دهد.

http://dls.fardamobile.com/review/rev/ios8/ios8-37.jpg

SDK

منتظر باشید تا ببنید که توسعه دهندگان اپل چه کارهایی خواهند کرد.این نسخه از iOS از زمان معرفی اپ استور بزرگترین بروزرسانی بوده است، اپل به توسعه دهندگان دسترسی بیشتری داده تا بتوانند از قابلیت‌های بیشتری در iOS استفاده کنند که این دسترسی‌ها شامل آی کلاد، تاچ آی دی و … خواهند بود.

http://dls.fardamobile.com/review/rev/ios8/ios8-38.jpg

 

ترجمه و جمع آوری : گروه جی اس ام