کاربران قدیمی آیفون با جیل بریک خیلی خوب آشنا هستند. در گذشته که امکانات iOS کمتر بود و محدودیت های آن بیشتر از امروز بود، کاربران آیفون برای داشتن امکانات بیشتر و همچنین نصب برنامه های پولی، تلفن خود را جیل بریک می کردند.شب گذشته گروه چینی Pangu که پیش از این جیل بریکiOS 7 را نیز در کارنامه خود داشت، جیل بریک iOS 8 را منتشر کرد. البته Pangu پس از مدتی کوتاه جیل بریک iOS 8 را از سایت خود حذف کردند چرا که این نسخه مخصوص توسعه دهندگان بود و هنوز نسخه نهایی و عمومی آن آماده نشده است.

iOS 8 نیز جیل برک شد

در این نسخه برنامه Cydia و دیگر تنظیمات معمول جیل بریک iOS نصب نمی شدند زیرا هنوز این نرم افزار ها برای iOS 8 آماده نشده اند و با آماده شدن آنها نسخه عمومی این جیل بریک نیز عرضه خواهد شد.

با جیل بریک کردن دسترسی کاربر به تمام تنظیمات و بخش های گوشی گسترش می یابد و دیگر محدودیت گذشته وجود نخواهد داشت. به این ترتیب برای مثال با نصب یک برنامه مانند iFile از Cydia می توان به اطلاعات بازی ها وارد شد و رکورد های بازی را تغییر داد و آنها را کم و زیاد کرد. اگرچه جیل بریک ممکن است فواید زیادی به همراه داشته باشد اما این نکته را هم در نظر بگیرید که با جیل بریک کردن عملا امنیت دستگاه شما هم تقریبا به صفر خواهد رسید و هکر ها می توانند به راحتی بد افزار خود را در قالب یک توییک کارآمد و جذاب در Cydia منتشر کنند.