موسس و بنیانگذار اپلیکیشن پیام رسان Whatsapp روز جمعه اعلام کرد تعداد کاربران فعال این اپلیکیشن به صورت ماهانه بیش از ۸۰۰ میلیون نفر شده است. واتس اپ که از قدیمی ترین اپلیکیشن های پیام رسان روی موبایل محسوب می شود برای تمام پلتفرم ها نسخه ای اختصاصی دارد و از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است.

حتما بخاطر دارید که سال گذشته فیس بوک با رقم عجیب و غریب ۱۹ میلیارد دلار این اپلیکیشن را به تصاحب خود درآورد. تحلیلگران بسیاری از آن زمان تاکنون این حرکت فیس بوک را نسنجیده و غیر حرفه ای ارزیابی کردند چرا که این اپلیکیشن تاکنون سودآوری چندانی برای فیس بوک نداشته است.

کاربران Whats App از 1 میلیارد نفر می گذرد

 

اما مدیر عامل فیس بوک یعنی مارک زاکربرگ نظر دیگری دارد. زاکربرگ اعلام کرده منتظر است تا تعداد کاربران واتس اپ از مرز یک میلیارد نفر عبور کند تا بتواند برنامه های خود را برای کسب درآمد از این پلتفرم پیاده سازی کند. زاکربرگ در صحبت های خود اشاره کرد که “در زمان خرید واتس اپ هیچ ایده و برنامه ای برای کسب درآمد از آن نداشتیم و تنها می خواستیم مالکیت آن را بدست آوریم”. اما حالا تا میلیاردی شدن این اپلیکیشن زمان زیادی باقی نمانده است. می توان پیش بینی کرد با توجه به سرعت رشد واتس اپ این اپلیکیشن در ماه های آینده عدد ۱ میلیارد کاربر فعال ماهانه را پشت سر بگذارد تا ببینیم فیس بوک چه برنامه ای برای کسب درآمد از این اپلیکیشن دارد.

گرچه فیس بوک هنوز اعلام نکرده برای کسب درآمد از واتس اپ چه ایده هایی دارد اما Koum در گذشته اشاره هایی داشته بود که امکان دارد در جهت کسب درآمد شاهد پیغام های تبلیغاتی در واتس اپ باشیم. هم اکنون هیچ کدام از پیام رسان های دیگر نظیر وایبر، تانگو، لاین و … نه تنها از نظر تعداد کاربر بلکه حتی از نظر سرعت رشد کاربران نیز نمی توانند با واتس اپ رقابت کنند.