زمزمه هایی از مایکروسافت به گوش می رسد که این شرکت قصد دارد در ماه های آینده مجموعه تلفن های هوشمند رده پایین و میان رده خود را تکمیل کند. در ماه های گذشته ما محصولاتی همچون لومیا ۶۴۰، لومیا ۶۴۰ اکس ال، لومیا ۴۳۰ و لومیا ۵۴۰ دو سیم کارته را دیدیم و حالا به نظر می رسد نوبت به لومیا ۸۴۰ رسیده است. لومیا ۸۴۰ مایکروسافت جانشینی برای لومیا ۸۳۰ خواهد بود و انتظار می رود که به زودی و در آینده ای نزدیک معرفی شود.

شنیده ها حاکی از آن است که این محصول جدید مایکروسافت در ماه های پیش رو عرضه خواهد شد اما بر خلاف انتظارات، تحت ویندوز فون ۸.۱ اجرا خواهد شد و خبری از ویندوز ۱۰ در آن نیست. سیستم عامل جدید مایکروسافت احتمالا همراه با پرچمدار آینده این کمپانی یعنی لومیا ۹۴۰ در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

گفته شده که لومیا ۸۴۰ همانند نسل پیشین خود نمایشگری ۵ اینچی خواهد داشت. مدل جدید دارای یک دوربین ۱۳ یا ۱۴ مگاپیکسلی Pureview در قسمت عقب و یک دوربین ۵ مگاپیکسلی در قسمت جلو است و از پردازنده ای قدرتمندتر برخوردار خواهد بود. این محصول نیز به احتمال قوی از دو سیم کارت پشتیبانی خواهد کرد.

نشانه های عرضه قریب الوقوع لومیا ۸۴۰ از آنجا آغاز شد که مایکروسافت به آهستگی و در سکوت خبری فروش لومیا ۸۳۰ را در فروشگاه های مایکروسافت در هند متوقف کرد. به همین دلیل انتظار می رود که ما یک محصول میان رده جدید از این کمپانی را در آینده نزدیک ببینیم.